Czy można zlecić tłumaczenie uwierzytelnione przez Internet?

To jedno z najczęściej zadawanych nam pytań. Mogą być Państwo spokojni: prawo nie zabrania zlecania tłumaczeń uwierzytelnionych przez Internet, choć w sieci można się spotkać z różnymi przekłamaniami na ten temat. Jeśli więc mieszkają Państwo na drugim końcu Polski lub za granicą, bez problemu możemy przyjąć Państwa zlecenie do realizacji drogą mailową.

Aby zlecić tłumaczenie uwierzytelnione przez Internet wystarczy tylko:

  • Przesłać skan lub zdjęcie cyfrowe* dokumentu na adres exare@exare.pl.
  • W treści wiadomości podać kilka kluczowych informacji: imię i nazwisko osoby kontaktowej, język docelowy tłumaczenia, oczekiwany termin realizacji, forma odbioru dokumentu (osobiście czy wysyłka pocztą/kurierem).

W przypadku chęci odebrania przetłumaczonych dokumentów osobiście, prosimy o zaznaczenie, czy życzą sobie Państwo umieszczenia adnotacji, że tłumaczenie zostało dokonane na podstawie oryginału. Jeśli tak, oryginalny dokument musi zostać okazany najpóźniej w momencie odbierania tłumaczenia od tłumacza przysięgłego. W przeciwnym razie na tłumaczeniu znajdzie się adnotacja, że dokonano go na podstawie skanu lub kopii dokumentu.

*Zdjęcie cyfrowe lub skan niskiej jakości wystarczy do przygotowania wyceny usługi. Gdy zdecydują się Państwo skorzystać z oferty tłumaczeń Exare, niezbędne będzie przesłanie skanu wykonanego przy użyciu skanera stacjonarnego, najlepiej zapisanego do pliku PDF.

Po zaakceptowaniu wyceny prześlemy Państwu fakturę proforma, którą należy opłacić z góry. Gwarantuje to zarezerwowanie dla Państwa ustalonego terminu realizacji.

Faq